1000

Luton - Brentford

20.04.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

DOBRY KALENDARZ. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć meczów. Luton wydaje się być jedynym z beniaminków, który ma realne szanse na utrzymanie. Kalendarz sprzyja The Hatters – przed nimi jeszcze mecze z Brentford, Wolves, Evertonem, West Ham i Fulham. Każdy z tych rywali jest w zasięgu Luton. W sobotę na Kenilworth Road przyjeżdża Brentford, który w poprzedniej kolejce wygrał pierwszy mecz ligowy od stycznia (2:0 z Sheffield Utd) i odskoczył na 7 punktów od strefy spadkowej. Jest ten bufor bezpieczeństwa, ale czujność musi zostać zachowana. Pszczoły przegrały w tym sezonie oba mecze na stadionach beniaminków, czy polegną także na Kenilworth Road?

Luton   – długa lista kontuzjowanych graczy, są na niej między innymi Chiedozie Ogbene, Gabriel Osho, Elijah Adebayo, Tom Lockyer i Amarii Bell. Niepewny jest udział w tym meczu Alberta Lokongi i Tedena Mengi.

Brentford   – kontuzjowani są Rico Henry, Ben Mee, Aaron Hickey i Josh Dasilva.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Luton wygrał tylko 1 z 12 ostatnich meczów Premier League, ale był to ostatni mecz na Kenilworth Road (wygrana z Bournemouth).

·       Brentford przegrał w tym sezonie oba mecze na boiskach beniaminków (0:1 z Sheffield Utd i 1:2 z Burnley).

·       Aż 39% bramek zdobytych przez Luton padało w ostatnim kwadransie meczów (18 z 46). Bramki te dały The Hatters 7 punktów.

·       Brentford nie przegrał żadnego z 4 ostatnich spotkań Premier League. Wcześniej The Bees przegrali 14 z 18 meczów ligowych.

·       Ross Barkley ma już na koncie 5 goli. Lepsze sezony zanotował tylko dwukrotnie – 2015/16 (8), 2013/14 (6).

·       Vitaly Janelt grał we wszystkich meczach Premier League w tym sezonie, jeżeli zagra w sobotę, to zostanie pierwszym piłkarzem Brentford z 100 występów w Premier League.

Prognoza: tutaj nie powinno zabraknąć goli. Obie drużyny strzelały gola w 13 z 14 ostatnich spotkań z udziałem Luton, oraz w sześciu z ośmiu ostatnich meczów Brentford. Lekkim faworytem są tutaj gospodarze, Brentford marnie sobie radzi na wyjeździe, przegrał 9 z 11 ostatnich spotkań grając w delegacjach. The Hatters będą maksymalnie zmobilizowani, ewentualna wygrana powinna ich wynieść ponad strefę spadkową, wszak w niedzielę grają ze sobą Everton z Nottingham i któraś z tych ekip musi stracić punkty. W tym meczu dużo ciekawiej powinno być w II połowie. Brentford 10 z 11 ostatnich bramek zdobywał po przerwie i nie zdobył bramki w I połowie w ostatnich pięciu spotkaniach. Z kolei blisko 40% bramek zdobywanych przez Luton pada w ostatnim kwadransie spotkań. Proponowane typy: Luton lub remis (typ 10) – kurs 1,68/obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,78/więcej bramek padnie w II połowie – kurs 2,06.