Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

6.5.2024

pic

KONIEC MISJI TEN HAGA? W niedzielę Manchester United w niezwykle dramatycznych okolicznościach awansował do finału Pucharu Anglii, pokonując po rzutach karnych Coventry. W ostatniej minucie dogrywki The Sky Blues zdobyli gola, ale VAR uznał że był minimalny spalony. Komentatorzy na Wyspach nie pozostawili suchej nitki na graczach United a szczególnie oberwało się Erikowi ten Hagowi. Były mistrz Anglii z Blackburn, dziś ekspert BBC, Chris Sutton stwierdził wręcz, że misja Teh Haga dobiegła końca i nie ma dla niego powrotu. Podobną opinię wyraził były bramkarz Shay Given. Manchester United nie ma już szans na grę w Lidze Mistrzów, traci obecnie do TOP4 aż 16 punktów. Nastroje może poprawić ewentualna wygrana w finale Pucharu Anglii, z Manchester City, ale przyznajmy takie rozstrzygnięcie jest mało prawdopodobne. W środowy wieczór Czerwone Diabły podejmą Czerwoną Latarnię Premier League – Sheffield Utd i każdy inny wynik aniżeli pewne zwycięstwo może być kroplą, która przeleje czarę goryczy.

Manchester United   – niepewny jest udział w tym meczu Scotta McTominaya i Marcusa Rashfordam obaj doznali urazów w półfinałowym meczu FA Cup przeciwko Coventry. Do gry powinien być gotowy Alejandro Garnacho i Bruno Fernandes.

Sheffield Utd   – wątpliwy jest występ Oliego McBurnie i Gustavo Hamera. Do gry powinien być gotowy Jack Robinson. Do treningów powrócili Tom Davies, Rhian Brewster i Daniel Jebbison.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Manchester United przegrał tylko 1 z 10 meczów Premier League przeciwko Sheffield Utd, miało to miejsce podczas ostatniej wizyty Szabel na Old Trafford (2:1 w styczniu 2021 roku).

·       Dwóch zwycięstw z rzędu na Old Trafford Sheffield Utd nie odniósł od roku 1973.

·       Manchester United wygrał tylko 1 z 7 ostatnich meczów Premier League, u siebie z Evertonem (1-3-3).

·       Czerwone Diabły w tym sezonie straciły 74 gole w różnych rozgrywkach. Tak źle nie było od 45 lat.

·       Sheffield Utd w tym sezonie ligowym stracił już 88 goli. Niechlubny rekord Premier League w tym względzie należy do Derby – 89 bramek.

·       The Blades wygrali tylko 1 z 16 ostatnich meczów w Premier League – 3:1 na wyjeździe w Luton.

Prognoza: Sheffield Utd to idealny rywal, aby odreagować falę krytyki jaka spadła na zespół United po meczu z Coventry. Czerwone Diabły pokonały rywala z Championship po rzutach karnych, ale trudno przejść do porządku dziennego nad faktem, że United prowadząc do 70 minuty 3:0 przeciwko ekipie z niższej klasy rozgrywek, dał sobie wbić 3 gole, doszło do dogrywki, a tam centymetry uratowały Manchester United przed odpadnięciem (nie uznany gol Coventry, spalony – VAR). Jeżeli piłkarze Manchester United chcą się już teraz pozbyć Erika ten Haga to mogą nie wygrać z Sheffield Utd, ale szczerze, to nie wierzę w taki scenariusz. Jest w tej drużynie kilku odpowiedzialnych graczy, którzy zechcą się zrehabilitować i wygrać w efektownym stylu. Sheffield Utd pokazał w meczu z Burnley, że już się poddał i nie sądzę, aby Szable podniosły się na Old Trafford. Mój typ: Manchester United z handicapem -1,5 gola – kurs 1,84.