1000

Piast – ŁKS

10.05.2024 18:00,
Autor zapowiedzi:

KROK OD UTRZYMANIA. Remis w Kielcach (1:1) był dziesiątym punktem dla zespołu w Kielc na dystansie ostatnich czterech spotkań. Dzięki tej serii ich przewaga nad strefą spadkową wynosi już siedem punktów, więc wygrana w piątkowym starciu bez spoglądania na rywali zapewni im utrzymanie. Natomiast ŁKS przegrywając 1:2 ze Śląskiem już z pełną świadomością zagra w przyszłym sezonie na boiskach I ligi.

Piast - Alexandar Vukovic po meczu w Kielcach powiedział: Remis to wynik minimum, jaki sobie założyliśmy przed meczem. Oczywiście, chcieliśmy wygrać i z takim nastawieniem przyjechaliśmy do Kielc, bo tylko taki wynik dałby nam matematyczne utrzymanie. Teraz jesteśmy blisko i o krok. Z pewnością to bardzo ważny punkt, bo mocno przybliżył zespół Piasta do utrzymania. Ostatnie tygodnie to przede wszystkim zdecydowana poprawa wyników (10 punktów w 4 meczach), bo gra tego zespołu raczej przez cały sezon była na solidnym poziomie, ale w wielu meczach po prostu zabrakło skuteczności.

ŁKS – spotkanie z walczącym o tytuł Śląskiem (1:2) pokazało tylko jak mocno przeciętny jest zespół Jacka Magiery w obecnej chwili. Jak tam ma wyglądać przyszły mistrz Polski to lepiej to przemilczeć. Oczywiście wynik jest sprawą nadrzędną, ale nie może być tak, że zespół z Wrocławia, który walczy o mistrzostwa przyjeżdża do ostatniego zespół w tabeli i pierwsza godzinę broni się całym zespołem na własnej połowie nie potrafiąc wymienić kilku podań. To jest coś nie do pomyślenia i jeśli tylko ŁKS byłby bardziej skuteczny to zdecydowanie wcześniej mógł zamknąć to spotkanie. Trener beniaminka Marcin Matysiak po tym starciu dodał: Dwie różne połowy w wykonaniu ŁKS-u. W pierwszej Śląsk oddał nam inicjatywę i wtedy potrafiliśmy wykreować kilka sytuacji, choć zabrakło tych bardziej klarownych, zabrakło kropki nad „i”. Drugie oblicze pojawiło się po zdobyciu gola w drugiej połowie. Cofnęliśmy się, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, prowokowaliśmy niebezpieczne sytuacje na własnej połowie, co rywal wykorzystał.

Prognoza: Piast jest w ostatnich tygodniach w bardzo solidnej formie i widać, że podobnie jak w końcówce zeszłego sezonu, tak i w tym tym Piast regularnie punktuje. W ostatnich czterech meczach podopieczni trenera Vukovica sięgnęli po 10 punktów tracąc w tym czasie tylko jednego gola. W 5 z 6 poprzednich domowych starć we wszystkich rozgrywkach gracze Piasta zdobyli przynajmniej dwa gole. Z kolei ŁKS to najsłabiej punktująca drużyna w całej lidze pod względem spotkań w delegacjach, gdzie sięgnęli raptem po cztrey „oczka” w 15 meczach. W tym czasie stracili również aż 36 goli. Spodziewam się, że Piast potwierdzi swoją stabilna formę z ostatnich potyczek i odniesie pewne zwycięstwo nad ŁKS-em. Proponowane typy: zwycięstwo Piast i powyżej 1,5 gola (1,75).