1000

Aston Villa - Everton

14.09.2024 18:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

ODBLOKOWAĆ WATKINSA. Aston Villa zanotowała bardzo dobry start do tego sezonu, wygrała dwa z trzech spotkań, oba na wyjeździe. U siebie zagrała z Arsenalem, przegrała 0:2, ale i tym meczu pokazała się z bardzo dobrej strony. Jednak, aby marzyć o powtórzenie sukcesu z poprzednich rozgrywek, zespół ten będzie potrzebował skutecznego Olliego Watkinsa. Napastnik reprezentacji Anglii, wciąż pozostaje bez zdobytego gola, ale przyjazd Evertonu, to idealna okazji, aby się odblokować. The Toffees rozpoczęli katastrofalnie rozgrywki, są na dnie tabeli, bez punktu. W ostatniej kolejce podopieczni Seana Dyche'a przeszli do niechlubnej historii Premier League. To pierwszy zespół, który prowadził w 87 minucie 2:0, aby przegrać mecz! Tak było na Goodison Park z Bournemouth. Na Villa Park gracze Everton muszą wyjść i zagrać do ostatniej minuty maksymalnie skoncentrowani, aby po czterech kolejkach nie mieć dorobku punktów – 0.

Aston Villa   – do treningów powrócili Boubacar Kamara i Tyrone Mings, ale w sobotę jeszcze nie zagrają. Kontuzjowani są Matty Cash i Leon Bailey. Niepewny jest udział w tym meczu Ezriego Konsy, Jadena Philogene i Diego Carlosa.

Everton   – niepewny jest udział w tym meczu Seamusa Colemana. Kontuzjowani są Nathan Patterson, Youssef Chermiti, Jarrad Branthwaite i Armando Broja.

Bilans spotkań pomiędzy tymi klubami w różnych rozgrywkach:

Ilość meczów: 188

Zwycięstwa Aston Villa  : 72

Remisy: 52

Zwycięstwa Everton  : 64

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Od powrotu do Premier League w roku 2019 Aston Villa nie przegrała żadnego meczu z Evertonem (7-3-0). W dziesięciu meczach straciła tylko 3 gole.

·       Everton przegrał 4 z 5 ostatnich meczów Premier League na Villa Park, bilans bramkowy trzech ostatnich takich spotkań to 1:9.

·       Po serii 15-tu zwycięstw z rzędu na Villa Park, Aston Villa wygrała tylko 4 z 12 ostatnich spotkań domowych w Premier League.

·       Everton przegrał 3 pierwsze mecze w sezonie. Tylko na starcie sezonów 1926/27 (5) i 1958/59 (6), The Toffees mieli gorszą tego typu serię.

·       Everton przegrał 4 ostatnie mecze po przerwie na mecze reprezentacji, podczas gdy Aston Villa wygrała 5 ostatnich takich spotkań.

·       Everton strzelił tylko 1 gola w pięciu ostatnich meczach ligowych na Villa Park i był to gol samobójczy Lucasa Digne.

Prognoza: dominacja Villi w tym meczu nie powinna podlegać dyskusji. Podopieczni Unai Emery wygrali 2 z trzech meczów w tym sezonie, podczas gdy Everton przegrał wszystkie 3 mecze i stracił w nich aż 10 goli, w każdym minimum 3 gole. Także historia spotkań pomiędzy tymi klubami w Premier League, ostatnio mocno przemawia za The Villans. Aston Villa nie przegrała żadnego z 10-iu ostatnich spotkań ligowych przeciwko The Toffees i straciła w tych meczach tylko 3 bramki. Czas na pierwsze zwycięstwo gospodarzy na Villa Park w tym sezonie. Mój typ: Aston Villa i powyżej 1,5 gola – kurs 1,73