1000

Aston Villa - Wolves

21.09.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

DERBY WEST MIDLANDS. Aston Villa w znakomitym stylu rozpoczęła nowy sezon. W Premier League wygrała 3 z czterech meczów i zajmuje piąte miejsce. We wtorek powróciła po ponad 40-tu latach do najważniejszego z europejskich pucharów i zrobiła to z przytupem pokonując w Bernie miejscowy Young Boys – 3:0. Przed tym meczem zostanie oddany hołd dla Gary’ego Shawa, który zmarł w poniedziałek, a był zdobywcą Pucharu Mistrzów dla Aston Villi. W obozie Wilków nastroje są podłe, Wolves pozostają bez zwycięstwa, mają na koncie tylko 1 punkt i choć z regułą dobrze w ostatnich latach radziły sobie na Villa Park, to tym razem mocnym faworytem są gospodarze tego derbowego starcia.

Aston Villa   – do gry powinien być gotowy Matty Cash. Niepewny jest udział w tym meczu Leona Baileya, Jadena Philogene i Olliego Watkinsa, który doznał urazu kostki w meczu przeciwko Young Boys. Kontuzjowani są Boubacar Kamara i Tyrone Mings.

Wolverhampton   – niepewny jest udział w tym meczu Rayana Ait-Nouri, Yersona Mosquera i Totiego Gomesa. Do gry powinni być gotowi Mahteus Cunha, Nelson Semedo i Craig Dawson. Kontuzjowani są Enso Gonzales, Sasa Kalajdzić, Boubacar Traore i Bastien Meupiyou.

Bilans spotkań pomiędzy tymi klubami w różnych rozgrywkach:

Ilość meczów: 94

Zwycięstwa Aston Villa   : 39

Remisy: 21

Zwycięstwa Wolverhampton   : 34

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Aston Villa wygrała ostatni mecz Premier League z Wolves 2:0. Tylko w sezonie 2003/04 Villa dwa razy z rzędu ograła Wilki.

·       Wolverhampton przegrał tylko 1 z 5 ostatnich meczów na Villa Park (0:2 w marcu).

·       W ostatnich 12-tu meczach na Villa Park, gospodarze stracili aż 26 goli, w 10-ciu z tych meczów tracili minimum 2 gole.

·       Wilki wygrały tylko 1 z 14 ostatnich meczów w Premier League, pokonując w kwietniu Luton 2:1 (1-3-10).

·       Aston Villa wygrała 3 z 4 meczów od startu sezonu. Tylko w sezonach 1998/99, 2009/10 i 2020/21 miała 4 zwycięstwa w pięciu meczach od startu Premier League.

·       W ubiegłym sezonie aż 64% bramek dla Wilków padało po przerwie. W tym Wolves mają na koncie 4 gole, wszystkie zdobyli w I połowach meczów.

Prognoza: Mocnym faworytem tego derbowego starcia jest Aston Villa, ale podopieczni Unaia Emery'ego muszą wyjść mocno skoncentrowani na ten mecz, wszak tracili bramkę na 0:1 w czterech z pięciu ostatnich spotkań na Villa Park. Przy tej okazji warto też zaznaczyć, że Wilki wychodzą na boisko pełne energii i wszystkie bramki w tym sezonie zdobywały do przerwy. Tym niemniej będąca na fali Villa powinna zainkasować komplet punktów w tym derbowych starciu. W tym meczu też możemy spodziewać się goli, Aston Villa jeszcze nie potrafiła zachować czystego konta w tym sezonie ligowym, a w 12-tu ostatnich spotkaniach na Villa Park straciła aż 26 goli. Wilki z kolei marnie spisują się na początku rozgrywek, ale zdobywały gole w każdym z pięciu ostatnich spotkań. Mój typ: Aston Villa i powyżej 1,5 gola.