Bournemouth - Chelsea

14.09.2024 21:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

CHARAKTER WISIENEK. Przegrywać do 87 minuty 0:2 i wygrać mecz…to trzeba mieć twardy charakter i wiarę w siebie. Takim wyczynem popisały się Wisienki w trzeciej serii spotkań na Goodison Park pokonując Everton. W pierwszym meczu też przegrywały na City Ground 0:1 z Nottingham, ale potrafiły wyrównać. Niesamowicie w nowym klubie wprowadził się Antoine Semenyo. Był autorem bramki na City Ground, jak również na Goodison Park. Chelsea od pewnego czasu w nieustannej przebudowie. Przyszło 10 graczy za 203 miliony funtów, odeszło 12-tu za 150 milionów, a co najważniejsze Enzo Maresci zastąpił Mauricio Pochettino na stanowisku szkoleniowca. Kibice Chelsea muszą się uzbroić w cierpliwość i wiarę, że ta szalona polityka przyniesie wymierne efekty.

Bournemouth   – do gry powinien być gotowy Philip Billing. Kontuzjowani są Tyler Adams i Enes Unal. Nie może zagrać wypożyczony z Chelsea Kepa.

Chelsea   – niepewny jest udział w tym meczu Malo Gusto i Romeo Lavii. Do gry powinien być gotowy Cole Palmer. Bliski powrotu do gry jest Reece James.

Bilans spotkań pomiędzy tymi klubami w różnych rozgrywkach:

Ilość meczów: 17

Zwycięstwa Bournemouth  : 4

Remisy: 2

Zwycięstwa Chelsea  : 11

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Bournemouth nie wygrał żadnego z 5 ostatnich meczów przeciwko Chelsea (0-2-3). Wcześniej Wisienki wygrały 3 z 4 takich spotkań.

·       Chelsea przegrała tylko 1 z 7 meczów na Vitality Stadium (4-2-1).

·       Bournemouth jest niepokonany po trzech kolejkach. The Cherries nigdy nie zanotowały startu z czterema meczami bez porażki w Premier League.

·       Wisienki wygrały z Evertonem 3:2, choć do 87 minuty przegrywały 0:2. Od powrotu do Premier League w 2022 roku to już trzeci przypadek, w którym wygrały mecz, pomimo przegrywania różnicą dwóch goli.

·       Chelsea wygrała 3 mecze wyjazdowe Premier League z rzędu, co jest ich najlepszą tego typu serią od kwietnia 2022 roku.

·       Chelsea i Bournemouth mają po 4 gole zdobyte w II połowach, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

Prognoza: zapowiada się świetne widowisko w sobotni wieczór na Vitality Stadium. Chelsea to zespół po którym nie wiadomo czego się możemy spodziewać, a fani The Blues muszą być przygotowani na huśtawkę nastrojów. Podopieczni Enzo Maresci potrafią wygrać na terenie Wilków wbijając tam 6 bramek, ale później przegrywają w Genewie z Servette i remisują u siebie z Crystal Palace. Jedno jest stałe – w meczach tej drużyny nie brakują goli. Podobnie jest w przypadku Bournemouth, Andoni Iraola preferuje ofensywny styl gry, toteż bramki padają w meczach Wisienek. W każdym z trzech meczów Bournemouth w tym sezonie obie drużyny strzelały gola. W ubiegłym sezonie na Vitality Stadium padł remis 0:0, ale wcześniej w każdym z czterech spotkań padały wyniki powyżej 2,5 gola. To także spotkanie drużyn, które zdobyły w tym sezonie najwięcej bramek w II połowach – po cztery. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola i padnie powyżej 2,5 gola – kurs 1,68/w II połowie padnie powyżej 1,5 gola – kurs 1,69.