1000

Manchester City - Ipswich

24.08.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

PIŁKARSKIE HIMALAJE. Ipswich został rzucony na bardzo głęboką wodę, po 22 latach oczekiwania na grę w Premier League. W dwóch pierwszych kolejkach Tractor Boys trafili na Liverpool i Manchester City, a to nie jest najłatwiejszy zestaw rywali na start sezonu. Inna sprawa, że to nie wyniki z Liverpoolem i City będą decydowały o tym, czy Ipswich przetrwa w elicie angielskiego futbolu. Beniaminek zaprezentował się bardzo dobrze w I połowie meczu przeciwko The Reds i miał nawet więcej z gry. Jednak w drugiej części gry przewaga Liverpoolu już nie podlegała dyskusji. Myślę, że Ipswich zagra odważny futbol na Etihad Stadium, ale ze stadionu mistrza Anglii wróci na tarczy.

Manchester City – kontuzjowany jest Oscar Bobb (złamana noga). Niepewny jest udział Savinho (zszedł z boiska w trakcie meczu z Chelsea), oraz Rodriego.

Ipswich – kontuzjowani są Harry Clarke, George Hirst, Nathan Broadhead, Janoi Donacien. Niepewny jest udział Camerona Humphreysa, Arijaneta Murica i Wesa Burnsa.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

• To będzie pierwsze spotkanie pomiędzy tymi klubami od stycznia 2002 roku, kiedy to Obywatele pokonały Ipswich na Portman Road 4:1 w Pucharze Anglii.

• To będzie pierwsze spotkanie pomiędzy tymi klubami w Premier League od sezonu 2000/01. Wówczas oba kluby były beniaminkami i oba mecze wygrał Ipswich po 2:1.

• To będzie pierwsza wizyta Ipswich na Etihad Stadium. Dwa ostatnie mecze na starym Maine Road Tractor Boys wygrali – 3:2 i 2:1.

• Manchester City wygrał 17 z 18 ostatnich meczów mierząc się z beniaminkami Premier League.

• Ipswich nie strzelił gola w żadnym z siedmiu ostatnich meczów rozgrywanych na stadionach urzędujących mistrzów Anglii, a bilans bramkowy z trzech ostatnich takich spotkań to 0:15.

• Manchester City nie przegrał żadnego z 44 ostatnich meczów domowych (37-7-0). Ta seria trwa od listopada 2022 roku (1:2 z Brentford).

Prognoza: Manchester City wygrał 10 meczów z rzędu w Premier League i w każdym z nich zdobywał minimum 2 bramki. Ta statystyka prawdopodobnie zostanie zachowana także przy okazji wizyty na Etihad Stadium beniaminka z Ipswich. The Tractor Boys dobrze zaprezentowali się w I połowie meczu z Liverpoolem, ale po przerwie, kiedy The Reds podkręcili tempo gry, nie było już wątpliwości, kto wygra mecz. Liverpool strzelił tylko 2 bramki, ale mogło ich być dużo więcej. Myślę, że City na inaugurację sezonu przed swoimi fanami, nie będą oszczędzać beniaminka. Mój typ: Manchester City z handicapem -2,5 gola, kurs 1,76.