1000

Navarro E. - Sabalenka A.

06.09.2024 01:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

PIERWSZY PÓŁFINAŁ NAVARRO. Kapitalnie prezentuje się podczas tegorocznego US OPEN Emma Navarro, w IV rundzie pokonała broniącą tytułu Coco Gauff 6:3,4:6,6:3, a w ćwierćfinale ograła faworyzowaną Paulę Badosę 6:2,7:5. Hiszpanka w drugim secie prowadziła już 5:1, ale później (po raz pierwszy w karierze), przegrała 6 gemów i 24 z 28 ostatnich punktów. W pomeczowym wywiadzie, Navarro podkreślała, że nawet przegrywając 1:5 w drugim secie, potrafiła zachować spokój, ponieważ widziała, że Badosa gra nerwowo, a ona postarała się, aby ten stan niepewności Hiszpanki się pogłębił i ten plan świetnie zadziałał. Czy tej nocy Emma będzie miała skuteczny plan, aby pokonać ubiegłoroczną finalistkę, Arynę Sabalenkę?

EMMA NAVARRO

Kraj : Włochy

Wiek: 23 lata

Ranking ATP/najwyższa pozycja :  12/12 (26 sierpnia 2024)

Wiek: 26 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  2/1 (11 września 2021)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 15/2

Najlepszy występ w tym sezonie: triumfy w Australian Open i Cincinnati.

Ilość występów w US OPEN: 7

Najlepszy rezultat w tym turnieju:  finał w roku 2023

Ćwierćfinał  US OPEN z Zheng 6:1,6:2

Prognoza: to będzie trzeci pojedynek tych pań i trzeci w tym roku. Po raz pierwszy zmierzyły się w marcu na kortach twardych w Indian Wells i wówczas wygrała Navarro 6:3,3:6,6:2. Sabalenka wzięła rewanż na Roland Garros, wygrywając 6:2,6:3. Navarro zachwyca formą prezentowaną na kortach Flushing Meadows, imponuje również odpornością psychiczną, czego najlepszy dowód mieliśmy podczas meczu z Badosą, kiedy przegrywając w drugim secie 1:5, nie załamała się, wygrała 6 gemów z rzędu i awansowała do półfinału. Emma poprawiła grę praktycznie w każdym elemencie – budowanie akcji z głębi kortu, akcje przy siatce, dużo lepszy serwis. Mimo wszystko to Sabalenka pozostaje mocną faworytką tego spotkania, a efektowne zwycięstwo nad Zheng 6:1,6:2 tylko potwierdza, jak w świetnej formie jest Białorusinka. Szybkie korty i doświadczenie w tego typu meczach, też będą atutami Sabalenki. Stawiam na Arynę, ale tym razem czeka ją trudne wyzwanie, ponieważ Navarro pokazała w tym turnieju jak świetnie sobie radzi z wysoko notowanymi rywalkami, a ich jedyny wcześniejszy pojedynek na kortach twardych w Indian Wells pokazał, że Navarro stać na postawienie trudnych warunków. Mój typ: Sabalenka i powyżej 18,5 gemów – kurs 1,95.