1000

Newcastle - Man City

28.09.2024 13:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

REKORDOWE 31. Manchester City zdobywał bramki w każdym z 31-ostatnich spotkań Premier League grając przeciwko Newcastle i jest to najdłuższa tego typu seria w historii tych rozgrywek. City wygrał też 31 meczów Premier League mierząc się Newcastle i strzelił w spotkaniach z tym rywalem aż 101 goli. Z żadnym innym przeciwnikiem w Premier League nie mają Obywatele tak dobrego bilansu. Ostatnie dwa mecze ligowe pomiędzy tymi klubami na St.James Park były jednak porywającymi i zaciętymi starciami, w sierpniu 2022 padł remis 3:3, a w styczniu tego roku wygrali goście 3:2, choć do przerwy prowadziły Sroki i decydujący gol dla City padł w doliczonym czasie gry. Czy i tym razem czekają nas takie emocje?

Newcastle   – kontuzjowani są Callum Wilson, Sven Botman, Jamaal Lascelles i Lewis Miley.

Manchester City   – kontuzjowani są Rodri (prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie), Oscar Bobb, Nathan Ake. Niepewny jest udział w tym meczu Kevina De Bruyne.

Bilans spotkań pomiędzy tymi klubami w różnych rozgrywkach:

Ilość meczów: 155

Zwycięstwa Newcastle   : 54

Remisy: 35

Zwycięstwa Manchester City   : 66

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Newcastle wygrał tylko 1 z 33 ostatnich meczów Premier League przeciwko Manchester City (2:1 u siebie w styczniu 2019 roku).

·       Manchester City strzelił 101 goli grając w Premier League przeciwko Newcastle, z żadnym innym klubem nie wbijał tyle bramek w tych rozgrywkach.

·       Newcastle nie przegrał żadnego z 10-ciu ostatnich meczów na St.James Park : 6-4-0. Ostatnim klubem, który podbił ten stadion był Manchester City – 3:2 w styczniu.

·       Manchester City nie przegrał żadnego z 28 ostatnich meczów w Premier League. Nie przegrał też żadnego meczu ligowego w roku 2024.

·       Newcastle zdobywał bramki w każdym z 21 ostatnich meczów Premier League na St.James Park. To obecnie najdłuższa tego typu seria.

·       Manchester City w tym sezonie zdobył 4 bramki i oddał 40 strzałów zza pola karnego, w obu przypadkach, najwięcej spośród wszystkich klubów Premier League.

Prognoza: niezwykła seria meczów bez porażki Manchester City została zachowana w ostatnią niedzielę, dzięki bramce zdobytej przez Johna Stonesa w 98 minucie starcia z Arsenalem. W tym meczu przede wszystkim powinniśmy oczekiwać goli. Manchester City strzelał bramki w każdym z 31 ostatnich występ przeciwko Newcastle, z  kolei Sroki zdobywały gole w każdym z 21 ostatnich meczów domowych. Dodatkowo w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych pomiędzy tymi klubami na St.James padło  Park aż 11 goli! W każdym z czterech ostatnich meczów Premier League z udziałem City obie drużyny strzelały gola, a Newcastle zdobywał bramki w sześciu ostatnich spotkaniach o stawkę. Te mecze pokazały jak wielką rolę odgrywa wsparcie fanów na St.James Park, ale jednak faworytem tego spotkania pozostają goście niepokonani w Premier League od 28 spotkań. Warto zwrócić uwagę, że w każdym z czterech ostatnich meczów ligowych Newcastle padały gole w ostatnim kwadransie spotkań. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola i powyżej 2,5 gola – kurs 1,82/zwycięstwo Manchester City i powyżej 1,5 gola – kurs 1,75/padnie gol po 75 minucie – kurs 1,7.