1000

Nottingham - Fulham

28.09.2024 16:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

LEPIEJ POZA DOMEM. Nottingham w ostatnich dwóch sezonach utrzymywał się w Premier League, przede wszystkim dzięki zdobyczom punktowym w meczach na City Ground, gdzie przy głośnym wsparciu miejscowych fanów, Forest potrafił postawić się najsilniejszym rywalom. Jednak ostatnio The Tricky Trees gustują w delegacjach, wygrali 4 mecze wyjazdowe z rzędu, podbijając między innymi Anfield, gdzie pokonali Liverpool 1:0. Dużo gorzej wyglądają rezultaty w domu, gdzie pozostają zwycięstwa od pięciu spotkań. Nieoczekiwanie będzie to spotkanie dwóch ekip będących w górnej części tabeli. Podział punktów jest tutaj całkiem prawdopodobny.

Nottingham   – kontuzjowani są Danilo oraz Ibrahim Sangare. Niepewny jest udział w tym meczu Willy’ego Bolly. Zawieszony jest Morgan Gibbs-White.

Fulham   – jedynym kontuzjowanym graczem jest Carlos Vinicius.

Bilans spotkań pomiędzy tymi klubami w różnych rozgrywkach:

Ilość meczów: 39

Zwycięstwa Nottingham   : 11

Remisy: 9

Zwycięstwa Fulham   : 19

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Po czterech domowych porażkach przeciwko Fulham, w ubiegłym sezonie Nottingham wygrał 3:1.

·       Fulham wygrał 8 z 11 ostatnich meczów przeciwko Nottingham.

·       Nottingham wciąż pozostaje bez porażki. Po raz ostatni rozpoczął sezon od sześciu meczów bez przegranej w roku 2014, na poziomie Championship.

·       Tylko Manchester City (36), Spurs (35) i Liverpool (34) oddały w tym sezonie więcej strzałów w światło bramki, aniżeli Fulham (28).

·       Każde z 4 ostatnich zwycięstw Forest miało miejsce w meczach wyjazdowych. Na swoim City Ground, Nottingham nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich spotkań (0-3-2).

·       Nottingham w pięciu meczach stracił tylko 4 gole. Najmniej na tym etapie rozgrywek w Premier League od roku 1994 (3).

Prognoza: Nottingham jeszcze nie przegrał meczu w tym sezonie, ale to nie znaczy, że czeka go łatwa przeprawa przeciwko Fulham. The Tricky Trees wygrywają w delegacjach, ale u siebie nie potrafią zwyciężyć od pięciu spotkań, a poza tym zabraknie w tym meczu zawieszonego Gibbs-White’a. Zapowiada się bardzo wyrównane starcie ekip sąsiadujących ze sobą w tabeli. W tym meczu postawię na szybkie otwarcie wyniku. Nottingham w obu domowych meczach otwierał wynik przed upływem 25 minuty spotkań, także w każdym z czterech ostatnich meczach z udziałem Fulham padał gol przed 25 minutą. Proponowane typy: podwójna szansa 0-0, kurs 1,72/1.gol padnie do 27 minuty – kurs 1,9.