Pegula J. - Anisimova A.

13.08.2024 00:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek
pic

JESSICA BRONI TYTUŁU. Jessica Pegula wygrała przed rokiem Canadian Open, ale wówczas turniej odbywał się na kortach w Montrealu. Amerykance w niczym nie przeszkadza zmiana otoczenia, w tym tygodniu wybornie spisywała się w Toronto, awansując do finału bez straty seta. Jej rywalką będzie Amanda Anasimova, notowana obecnie na 132 miejscu w rankingu WTA. To najniżej klasyfikowana tenisistka w finale Canadian Open od czterech dekad! Jessica Pegula może zostać pierwszą tenisistką od 24 lat, która wygra w dwóch kolejnych latach turnieje w Montrealu i Toronto. W latach 1999-2000 takiej sztuki dokonała Martina Hingis.

JESSICA PEGULA

Kraj : USA

Wiek: 30 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  6/3 (24.10.2022)

Wiek: 22 lat

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  132/21 (21.10.2019)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 2/0

Najlepszy występ w tym sezonie: finał w Toronto

Ilość występów w  Toronto: 2

Półfinał Toronto z Navarro 6:3,2:6,6:2

Prognoza: to będzie trzecie spotkanie tych pań. Oba wcześniejsze mecze wygrała Pegula. Po raz ostatni zmierzyły się w tym sezonie na kortach ziemnych w Charleston i Jessica wygrała wówczas po bardzo zaciętym pojedynku 3:6,6:4,7:6. Jessica znakomicie czuje się w turniejach Canadian Open, bez względu na to czy ta impreza rozgrywana jest w Toronto, czy też Montrealu – ma w tym turnieju rewelacyjny bilans spotkań 16:2. Oto wypowiedź Peguli: „Czuje się tutaj jak w domu. Lubię tutejszą atmosferę, lubię te korty. Wszystko tutaj jest dla mnie łatwiejsze. Po prostu czuję się komfortowo na północnym-wschodzie. Warunki panujące tutaj odpowiadają mojej grze.” Obie zawodniczki mają bardzo dobre uderzenie z końcowej linii kortu. Jednak po stronie Peguli stoi większe doświadczenie i fakt, że mniej czasu spędziła na korcie w drodze do finału. Swoimi precyzyjnymi uderzeniami będzie w stanie spychać Anisimovą do defensywy. Musimy też pamiętać, że Amanda w meczu półfinałowym korzystała z przerwy na pomoc medyczną. Oba wcześniejsze pojedynki wygrała Pegula, ale po stosunkowo zaciętych meczach i myślę, że tym razem będzie podobnie. Mój typ: Pegula i powyżej 17,5 gemów – kurs 1,87.