04.07.2024 17:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

Zapowiedzi

7.7.2024

SPACEREK KAROLINY. Znakomicie zapowiada się mecz Karoliny Woźniackiej z Leylah Fernandez, wszak obie panie pokazały, że złapały ostatnio odpowiedni rytm i mogą z optymizmem oczekiwać tego spotkania. Karolina zaliczyła ćwierćfinał w Bad Homburg, gdzie między innymi pokonała Elinę Svitolinę, a w I rundzie Wimbledonu rozbiła Alycię Parks 6:2,6:0 i ani raz w tamtym meczu nie musiała bronić break-pointa. Z kolei Fernandez, przed przyjazdem do Londynu, zagrała w finale na kortach trawiastych w Eastbourne, pokonując tam między innymi Krejcikovą i Keys. Była finalistka US OPEN wygrała 9 z 12 ostatnich meczów. Karolina, to była liderka światowego rankingu, a w II rundzie na kortach Wimbledon ma bilans spotkań – 8:3.

KAROLINA WOŹNIACKA

Kraj : Dania

Wiek: 33 lata

Ranking WTA/najwyższa pozycja :  91/1 (11.10.2010)

Wiek: 21 lat

Ranging WTA/najwyższa pozycja :  25/13 (08.08. 2022)

Ilość tytułów/ilość tytułów w roku 2024: 3/0

Najlepszy występ w tym sezonie:  finał w Eastbourne (przegrana z Kasatkiną)

Ilość występów w Wimbledonie: 3

Najlepszy rezultat w tym turnieju: II runda 2023 i 2024

I runda Wimbledonu z Bronzetti 6:4,6:3

Prognoza: to będzie pierwsze spotkanie tych pań. Karolina Woźniacka zaimponowała w meczu I rundy, pokonała Sparks 6:2,6:0 w zaledwie 54 minuty. Karolina wygrała aż 82% piłek po trafionym pierwszym podaniu i ani raz nie musiała bronić breaka i wykorzystała każdą z pięciu okazji na przełamanie rywalki. W całym meczu naliczono Dunce tylko 4 niewymuszone błędy. Fernandez również wygrała w dwóch setach, pokonując Bronzetti 6:4,6:3, mecz trwał godzinę i 30 minut. Kanadyjka również była bardzo skuteczna po trafionym pierwszym podaniu, wygrała 80% takich piłek. Jak z tego widać, obie panie bardzo dobrze serwowały i nie będzie łatwo w tym pojedynku o przełamanie. Po stronie Karoliny stoi doświadczenie i kapitalna gra w obronie. Fernandez jest na fali i bardzo dobrze radzi sobie w grze przy siatce, co jest bardzo istotne na kortach trawiastych. Trudno wskazać mi faworytkę tego pojedynku, postawię, że ten mecz potrwa powyżej 21,5 gemów – kurs 1,74.