1000

Liverpool - Tottenham

05.05.2024 17:30,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

TO NIE TAK MIAŁO BYĆ, ZUPEŁNIE NIE TAK. Jeszcze niespełna dwa miesiące temu kibice Liverpoolu i Tottenhamu byli w doskonałych nastrojach. Liverpool walczył o poczwórną koronę, a Tottenham pewnie zmierzał po miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Tymczasem wszystko się posypało. Liverpool odpadł w dramatycznych okolicznościach z Pucharu Anglii, przegrywając na Old Trafford z Manchester United, po bramce straconej w ostatniej minucie dogrywki. Później z Ligi Europy zespół Jurgena Kloppa został wyrzucony przez Atalantę. Do tego doszły katastrofalne wpadki w Premier League, które nie pozwoliły dotrzymać kroku City i Arsenalowi w wyścigu o tytuł. Z kolei Tottenham nie zagra w Lidze Mistrzów, co zawdzięcza przede wszystkim sobie, ale też innym klubom z Premier League, które koszmarnie zaprezentowały się w ćwierćfinałach europejskich pucharów i Anglia nie będzie miała piątego miejsca w Champions League. Spurs przyjeżdżają na Anfield obciążeni serią trzech porażek z rzędu i szanse na zajęcie czwartego miejsca kosztem Aston Villi są iluzoryczne. Zamiast meczu o wielką stawkę, dwóch wielkich klubów, zobaczymy spotkanie tylko o charakterze prestiżowym.

Liverpool   – niepewny jest udział w tym meczu Virgila van Dijka. Kontuzjowani są Diogo Jota, Thiago Alcantara i Joel Matip. Do gry powinien być gotowy Conor Bradley.

Tottenham   – kontuzjowani są Manor Solomon, Destiny Udogie, Timo Werner i Ben Davies.

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE:

·       Liverpool przegrał tylko 1 z 29 ostatnich meczów goszcząc Tottenham na Anfield (0:2 w maju 2011 roku)

·       Jeżeli Liverpool wygra, to przekroczy 700 zdobytych za kadencji Jurgena Kloppa. W 331 meczach Liverpool zdobył 698 punktów.

·       Liverpool nigdy nie przegrał meczu Premier League w maju za kadencji Jurgena Kloppa.

·       Liverpool potrafił zachować czyste konto tylko raz w 14-tu ostatnich meczach ligowych.

·       Tottenham może przegrać czwarty mecz z rzędu, a takiej serii Koguty nie notowały od listopada 2004 roku.

·       Tottenham potrafił zachować czyste konto tylko 2 razy w ostatnich 25 meczach ligowych.

Prognoza: spotkanie dwóch zawiedzionych ekip, które pogubiły się w końcówce sezonu i na Anfield zagrają, aby sprawić trochę radości swoim kibicom. Atmosfera w obu zespołach też jest daleka od ideału, czego mieliśmy widoczny przykład podczas meczu Liverpoolu na stadionie West Ham, gdzie doszło do sprzeczki na linii Klopp – Salah. Pierwszy mecz tych klubów w tym sezonie na Tottenham Hotspur Stadium był popisem nieudolności sędziów i Liverpool w skandalicznych okolicznościach przegrał w Londynie 1:2. W tym meczu możemy przede wszystkim oczekiwać goli. Liverpool tylko raz na ostatnie 14 meczów ligowych potrafił zachować czyste konto, w przypadku Tottenhamu to tylko 2 czyste konta w ostatnich 25 meczach. W 13 z 17 ostatnich meczów na Anfield Liverpool strzelał minimum 2 bramki. The Reds w meczach domowych strzelają średnio 2,53 bramki na jedno spotkanie. Tottenham w trzech ostatnich meczach stracił aż 9 goli. W każdym z siedmiu ostatnich spotkań pomiędzy tymi klubami obie drużyny strzelały gola. W spotkaniach z udziałem Kogutów tradycyjnie ciekawiej jest w drugich połowach, 20 z 25 bramek, jakie Spurs zdobyli w roku 2024 padło po przerwie. Proponowane typy: obie drużyny strzelą gola w II połowie – kurs 2,08/więcej goli w II połowie – kurs 1,96.