Monaco – Lille

24.04.2024 21:00,
Autor zapowiedzi:
pic

WAŻNA KONFRONTACJA. W ostatni weekend Monaco wygrała niezwykle ważne spotkanie wyjazdowe z oczarowaniem ligi, czyli Brestem (2:0). Ten triumf sprawił, że zespół ten wskoczył na drugą pozycję, ale nadal walka o fazę grupową Ligi Mistrzów trwa w najlepsze. Już właśnie to najbliższe starcie z Lille będzie miało olbrzymi ciężar, gdyż ich rywal jest na czwartym miejscu ze stratą tylko trzech „oczek” do najbliższego rywala.

Monaco - Adi Hutter i jego podopieczni wygrali 5 z 7 poprzednich spotkań ligowych (plus dwa remisy) wygrywając w tym czasie trudne wyjazdowe potyczki, jak z Brest (2:0) czy z Lens (3:2). W tym czasie zremisowali również z PSG. Szkoleniowiec Monaco przed tym środowym spotkaniem powiedział: Oglądałem mecz Lille z Aston Villą. Byli fantastyczni, ale mieli pecha, bo zasłużyli na awans. Aston Villa jest w czołówce tabeli w Anglii i spisała się bardzo dobrze przez 70 minut, ale myślałem, że będą lepsi. Ich bramkarz będzie niezadowolony, że stracił bramkę. Środa będzie bardzo ważnym meczem.

Lille – piąte miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu to był całkiem niezły rezultat. Paulo Fonseca spisuje się jako szkoleniowiec całkiem nieźle, bo kontynuacja dobrej pracy z zeszłego sezonu trwa nadal. Lille jak wspomniałem na wstępie mocno liczy się w walce o miejsce w TOP 3, które daje w tym sezonie miejsce w fazie grupowej nowej Ligi Mistrzów.

Prognoza: Monako wygrało 5 z 7 ostatnich meczów ligowych strzelając w nich 14 goli. Jednak w domowych meczach w ostatnich tygodniach nie brylują, gdyż wygrali zaledwie 1 z 7 konfrontacji. W 7 z 8 wcześniejszych starć Lille we wszystkich rozgrywkach zanotowano gole z obu stron. Co ciekawe żadna inna drużyna z Ligue 1 nie zdobyła bramki w tym sezonie w większej liczbie spotkań niż właśnie Lille (26 w 29 meczach). Dla jednych i drugich stawka tego spotkania jest olbrzymia, ale obie te drużyny są w bardzo solidnej formie, a to powinno dać bardzo dobre ofensywne widowisko. Proponowane typy: gol w obu połowach – TAK (kurs 1,62).