1000

Puszcza – Górnik Zabrze

26.07.2024 18:00,
Autor zapowiedzi:

PO PIERWSZE PUNKTY. Zarówno Puszcza, jak i Górnik pierwsze swoje starcia zakończyły porażkami w identycznych rozmiarach 0:2. Jednak jedna porażka drugiej nie jest tak naprawdę równa. Puszcza bardzo solidnie wyglądała w spotkaniu z Jagiellonią tracąc pierwszego gola dopiero w 78. minucie i spokojnie wcześniej mogła i tak naprawdę powinna wyjść na prowadzenie w starciu z mistrzem Polski. Natomiast Górnik mocno rozczarował w Poznaniu swoją postawą. Która z tych drużyn sięgnie po pierwsze punkty w tym sezonie?

Puszcza - myślę, że do przerwy skutecznie zapobiegaliśmy działaniom bardzo aktywnych zawodników, jeżeli chodzi o ruch bez piłki, w tym Jagiellonia była niebezpieczna. Nam trochę zabrakło tych elementów ofensywnych. Miałem wrażenie z boku, jakbyśmy byli trochę sparaliżowani tą inauguracją – stwierdził bardzo trafnie jak zwykle zresztą trener Tułacz. Z pewnością wielką ulgę poczuł ten szkoleniowiec, kiedy to w ostatnich dniach ogłoszono transfer rosłego napastnika, którym został Michalis Kossidis (wypożyczenie do końca sezonu z AEK-u Ateny).

Górnik Zabrze – na tle przeciętnego Lecha Górnik zaprezentował się bardzo kiepsko. Oczywiście duży wpływ na rezultat tego spotkania miał podyktowany całkowicie atrakcyjny rzut karny, o którym trener Urban powiedział: Takie karne, jak w pierwszej odsłonie, nie powinny mieć miejsca. To był kiks, a z niego wyszedł rzut karny, a tak nie powinno być. Chcieliśmy zareagować, zrobiliśmy trzy zmiany w przerwie i wyglądało to dużo lepiej, ale też byliśmy trochę bezzębni, jeśli chodzi o kreowanie. Dodał on również: Latem było bardzo dużo zmian w naszej kadrze i to było widać w pierwszej połowie. Trochę nas chyba zgubiły te letnie sparingi, które były bardzo dobre w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa z naszej strony była słabiutka, było bardzo dużo strat.

Prognoza: patrząc przez pryzmat gry i formy w pierwszym meczu zdecydowanie wyższej trzeba ocenić szansę ekipy z Niepołomic w tym spotkaniu. Dodatkowo w zeszłym sezonie Puszcza grając „u siebie”, czyli na obiekcie Cracovii nie dał się pokonać w 15 z 17 spotkań! Co więcej gracze trenera Tułacza notują kapitalną passę dziesięciu kolejnych domowych starć bez porażki, a w tym czasie mierzyli się z takimi zespołami jak: Jagiellonia (3:3), Lech (2:1) czy Raków (1:1). Z kolei Górnik po wielu zmianach kadrowych słabo rozpoczął sezon, mimo całkiem niezłych wyników w meczach sparingowych. Gracze z Zabrza nie wygrali już pięciu kolejnych spotkań ligowych. W zeszłym sezonie w bezpośredniej rywalizacja Puszcza zdobył cztery punkty kosztem Górnika. W ostatnich 7 meczach Puszczy padało poniżej 2,5 gola, czyli podobnie jak w 4 wcześniejszych konfrontacjach Górnika. Proponowane typy: zwycięstwo lub remis Puszcza i poniżej 3,5 gola (kurs 1,75)/ spotkanie bez remisu – Puszcza (kurs 1,89).