1000

Cagliari – Inter

28.08.2023 20:45,
Autor zapowiedzi:

DOBRY TEREN. Kiedy w ostatnich sezonach Inter przybywał na Sardynię to z reguły wyjeżdżał w bardzo dobrych nastrojach. Gracze z Mediolanu wygrali 6 z 7 poprzednich starć na obiekcie Cagliari w Serie A. W tych wspomnianych meczach Inter zdobył aż 19 bramek i co ciekawe w każdej z tych konfrontacji obie drużyny trafiały do siatki. Czy i tym razem ponownie zobaczymy otwarte starcie?

Cagliari – doświadczony Claudio Ranieri po 32 latach powrócił na Sardynię i zrobił wielki wynik, jakim z pewnością było wywalczenie awansu do Serie A. Mimo tego, że Cagliari zajęło w zeszłym sezonie piąte miejsce i musiało przebijać się przez baraże to cel udało się osiągnąć. Szkoleniowiec ten może się pochwalić 14 zwycięstwami, 11 remisami oraz tylko dwoma porażkami od momentu rozpoczęcia swoje pracy w tym klubie. Na inaugurację wywalczyli jeden punkt z Torino.

Inter - podopiecznych Simone Inzaghiego czeka pierwsze starcie wyjazdowe w tym sezonie. Trzecie miejsce w poprzedniej kampanii to całkiem niezły wynik. W trwającej kampanii Inter wymienia się i moim zdaniem całkiem słusznie jako kandydat do wygrania ligi. Co ciekawe w zeszłym sezonie nie było zespołu, który miałby mniej remisów, niż właśnie Inter (3 remisy w 38 meczach).

Prognoza: Inter strzelił 35 goli w ostatnich 16 spotkaniach w Serie A z Cagliari, co daje średnio 2,2 gola na mecz. Zespół z Mediolanu wygrał 6 z 7 wcześniejszych meczów z najbliższym rywalem. W pierwszym meczu wygranym z 2:0 z Monzą Inter pokazał bardzo dobre oblicze stwarzając bardzo dużą ilość sytuacji bramkowych. Nadal w wielkiej formie jest Lautaro Martinez, który strzelił osiem goli w ośmiu spotkaniach z Cagliari. Wśród zawodników z pięciu największych lig europejskich, którzy strzelili co najmniej 15 goli w 2023 roku, Martinez może poszczycić się najlepszą średnią minut na bramkę. W roku kalendarzowym zdobywał gole średnio co 89 minut i 48 sekund. W pierwszej kolejce zaliczył dwa trafienia. Proponowane typy: Lautaro Martinez strzeli gola – TAK (kurs 2,0).