1000

Cracovia – Stal

09.12.2023 17:30,
Autor zapowiedzi:

PRZERWAĆ NIEMOC. Cracovia już od bardzo długiego czasu czeka na ligowe przełamanie. Ostatni triumf ligowy miał miejsce pod koniec września w starciu z ostatnim w tabeli ŁKS-em (2:0). Od tego starcia w kolejnych siedmiu meczach podopieczni Jacka Zielińskiego nie potrafili podnieść z murawy kompletu punktów. Natomiast Stal przybywa do Krakowa po wyjazdowych wygranych nad Pogonią (3:2) czy Legią (3:1). Czy zespół trenera Kieresia ponownie korzystnie zaprezentuje się w wyjazdowej konfrontacji?

Cracovia - Jacek Zieliński ma nad czym myśleć. Jego zespół tak naprawdę w tej chwili walczy o utrzymanie. „Pasy” mają tylko jeden punkt więcej od będącej w strefie spadkowej Puszczy Niepołomice. Zespół z Krakowa nie wygrał już kolejnych siedmiu spotkań na boiskach Ekstraklasy, o czym wspomina ich szkoleniowiec: Robimy wszystko, by tę serię przerwać. Z takim nastawieniem wyjdziemy na mecz, by dać kibicom trochę radości. Nasza sytuacja w tabeli jest nieciekawa. Po prostu wygrana jest obowiązkiem.

Stal – ostatnie ligowe starcie z ŁKS-em zostało przełożone ze względu na silne opady śniegu. Natomiast w tygodniu Stal w ramach Pucharu Polski również rywalizowała z zespołem z Łodzi, ale tym razem Widzewem i nie było to udane starcie zespołu trenera Kieresia (1:2): Nie był to idealny mecz w naszym wykonaniu. W żaden sposób nie szukam alibi, ale wydaje mi się, że jednak brak tego meczu z ŁKS-em, brak treningów na murawie trawiastej potwierdziło to, że ta motoryka nie była na takim optymalnym naszym poziomie. Widzew grał przez weekend, a kiedy się gra co trzy, cztery dni to się mówi, że następuje taka superkompensacja. Wtedy masz rozruchy, obciążenia meczowe, weekend i później za trzy dni kolejne.

Prognoza: w 4 z 5 poprzednich domowych strać „Pasów” w lidze padały gole z obu stron. Natomiast w 6 z 8 wcześniejszych starć wyjazdowych Stali we wszystkich rozgrywkach również zanotowano gole z obu stron. Dodatkowo w każdym z bezpośrednich potyczek tych drużyn rozgrywanych na obiekcie Cracovii od momentu powrotu Stali do najwyżej klasy rozgrywkowej obie drużyny strzelały gole (trzy mecze). Cracovia solidnie prezentuje się u siebie i musi w tym starciu zdecydowanie powalczyć o komplet punktów oraz o przełamie siedmiomeczowej passy bez wygranej. Z kolei Stal ma czym straszyć, co już pokazali w ostatnim tygodniach choćby w wygranych meczach wyjazdowych z Pogonią (3:2) czy Legia (3:1). Proponowane typy: gol w obu połowach – TAK (1,76)/ obie drużyny strzelą gola - TAK (kurs 1,82).