1000

Jagiellonia – Widzew

04.08.2023 18:00,
Autor zapowiedzi:

OTWARTY POCZĄTEK. Zarówno w meczach Jagiellonii, jak i Widzewa od rozpoczęcia ligowych rozgrywek bardzo wiele się dzieje. W każdym z czterech potyczek tych drużyn w Ekstraklasie padały przynajmniej trzy bramki. Widzew pod wodzą trenera Niedźwiedzia miał bardzo udaną pierwszą część zeszłego sezonu, kiedy to nawet znajdował się na ligowym podium. Jednak druga część rozgrywek był znacznie gorsza i trudniejsza. Z kolei Jagiellonia praktycznie do samego końca sezonu musiała drżeć o utrzymanie i w tym nowym sezonie z pewnością kibice tego klubu nie chcieliby przeżywać takich emocji. Co ciekawe jedni i drudzy mają na swoim koncie po jednej wygranej w tym sezonie nad beniaminkiem z Niepołomic.

Jagiellonia - mecz z Rakowem nam nie wyszedł, dlatego mogliśmy odpowiedzieć tylko wygraną. Teraz jesteśmy pozytywnie naładowani, wygraliśmy, mamy trzy punkty. Czas przełożyć tę pozytywną energię na mecz z Widzewem – stwierdził Jarosław Kubicki, czyli nowy gracz w szeregach zespołu z Białegostoku. Jagiellonia po inauguracyjnej porażce z Rakowem (0:3) szybko potrafiła się zrehabilitować pokonując Puszczę Niepołomice na własnym stadionie 4:1.

Widzew - Jagiellonia pokazała się z dobrej strony w pierwszej połowie spotkania z Rakowem, ostatnio pokonała Puszczę, więc to będzie wymagający mecz. Nasz rywal gra ofensywną piłkę, będzie chciał ją mieć, ale najważniejsze jest to, co zrobimy my, gdy będziemy ją posiadać, a także co zrobimy po jej odbiorze. Bramki można zdobywać w różny sposób – powiedział szkoleniowiec zespołu z Łodzi.

Prognoza: jak wspomniałem na wstępie w każdym z czterech starć Jagiellonii i Widzewa w tym sezonie strzelano trzy i więcej bramek. Także w każdym z tych wspomnianych potyczek zanotowano gole w obu połowach. W pięciu poprzednich meczach Widzewa w Ekstraklasie padało powyżej 2,5 gola. Zespół z Łodzi ponownie powrócił, podobnie jak w pierwszej rundzie poprzedniego sezonu, do swojej ofensywnej i co ważne skutecznej gry. Z kolei „Jaga” od pewnego czasu również gra bardziej do przodu, więc nie wykluczam w tym starciu bramek. Proponowane typy: gol w obu połowach - TAK (kurs 1,71).