1000

Portugalia U19 – Norwegia U19

13.07.2023 18:00,
Autor zapowiedzi:

W DRODZE PO TYTUŁ. To niesamowite, że tak utalentowany kraj z tak wielkim potencjałem jakim jest Portugalia w tej kategorii wiekowej w XXI wieku tylko jeden raz sięgnął po tytuł najlepszej w Europie (w 2018). Joaquim Milheiro do wielu lat związany jest z piłką młodzieżową w swoim kraju, a jego maksymą jest: Dobra intensywność, mentalność i konsekwencja. Portugalia w tej kategorii wiekowej wygrała aż 11 z 12 wcześniejszych starć we wszystkich rozgrywkach, a na tym turnieju jak do tej pory odnieśli komplet trzech wygranych. Czy Portugalczycy powtórzą sukces z 2018 roku, kiedy okazali się najlepsi na Starym Kontynencie?

Portugalia U19 – selekcjoner Portugalczyków odniósł się do faktu, że kibicie gospodarzy tego turnieju na Malcie bardzo mocno wspierają jego zespół: Moim zdaniem to niesamowita sytuacja. Jeśli masz kontakt z ludźmi, to dlatego, że lubią oglądać twoją piłkę nożną. To tak naprawdę nie może dziwić, bo młodzieżowe reprezentacje Portugalii grają bardzo ładną piłkę bez względu na rywala i nie inaczej jest w przypadku zespołu do lat 19.

Norwegia U19 – z pewnością awans do najlepszej „czwórki” reprezentacji Norwegii jest małą niespodzianką. Zespół ten prowadzony jest przez portugalskiego szkoleniowca - Luis Pimenta. Jego podopieczni rozegrali fantastyczną pierwszą połowę inauguracyjnego meczu z Grecja, po której prowadzili 5:0. Jednak od tego momentu było już troszkę gorzej. Grecy w drugiej połowie zdobyli cztery bramki z rzędu i byli bardzo blisko wywalczenia remisu. Jednak ten triumf w głównej mierze zapewnił im awans do fazy pucharowej.

Prognoza: patrząc przez pryzmat ostatnich wyników i postawy na zielonej murawie to zdecydowanie wyżej trzeba ocenić szansę Portugalczyków. Zespół ten wygrał 11 z 12 wcześniejszych spotkań i tylko w jednym z tych wygranych starć nie potrafili strzelić przynajmniej dwóch bramek. Dodatkowo kiedy zespoły te bezpośrednio rywalizowały ze sobą to Portugalia wygrała 8 z 9 poprzednich takich konfrontacji. Norwegia jak do tej pory pokazała bardzo dobrą i skuteczną grę tylko w jednej połowie starcia z Grecją i to moim zdaniem zdecydowanie za mało, aby poradzić sobie z rozpędzoną Portugalią. Proponowane typy: zwycięstwo Portugalia i powyżej 1,5 gola (kurs 1,66).