1000

Raków – Piast

30.08.2024 18:00,
Autor zapowiedzi:

STARCIE NA SZCZYCIE. Raków wydarł komplet punktów w starciu z Lechią w Gdańsku (2:1) przegrywając 0:1 do 87. minuty! Ta wygrana sprawiła, że Raków traci tylko dwa punkty do liderującego Lecha. Z kolei Piast również ma na swoim koncie jedenaście punktów, co sprawia, że ta piątkowa konfrontacja zapowiada się na wielkie spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym. Czy tak w rzeczywistości będzie?

Raków - wierzę, że teraz przed nami domowy mecz i przy wsparciu naszej publiczności zdobędziemy tutaj wreszcie trzy punkty. Choć przeciwnik jest wymagający i pod wodzą trenera Vukovicia też myślę, że się mocno rozwinął., ale tak jak powiedziałem, wykorzystujemy każdy dzień na pracę i na rozwój zawodników i tej drużyny. Jestem przekonany, że z czasem będziemy szli do przodu i zachowamy też taką skuteczność punktową. Bo to jest ważne, żebyśmy też tu punktowali – powiedział trener Marek Papszun przed tym ważnym starciem. Raków cały czas się rozkręca, bo szkoleniowiec Rakowa wymienia kolejne ogniwa w tym zespole. Co ciekawe zespół ten zdecydowanie lepiej punktuje w delegacjach, gdzie zdobyli 10 punktów w czterech meczach, przy tylko jednym u siebie (w dwóch meczach).

Piast - przed nami mecz z Rakowem. Teraz trzeba zrobić wszystko żeby się zregenerować. Gramy już w piątek, tam musimy się postarać zapunktować. Później będzie przerwa na kadrę i chwila na odpoczynek. Powrócą do nas zawodnicy, którzy leczą kontuzję – stwierdził strzelec zwycięskiej bramki w ostatnim ligowym starciu z Zagłębie Lubin Damian Kądzior (1:0). Piast jest bardzo solidny w tym sezonie, ale co ważne potrafią w zdecydowanie większym stopniu wykorzystywać stworzone bramkowe okazje, niż w zeszłej kampanii.

Prognoza: spodziewam się mocno zamkniętego i taktycznego starcia. Raków w tym sezonie pod wodza Marka Papszuna jest bardzo zdyscyplinowany taktycznie. To daje świetne efekty pod względem defensywnym, bo Raków stracił w sześciu meczach tylko dwa gole, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Ogólnie w meczach Rakowa pada tylko 1,2 gola na mecz, a w dwóch domowych ich konfrontacjach zanotowano tylko jedno trafienie. Piast z drugiej strony jest również bardzo zdyscyplinowanym zespołem, tym bardziej jeśli rywal będzie się tak prezentował. W 6 z 7 poprzednich spotkań wyjazdowych Piasta padało poniżej 2,5 gola. Proponowane typy: poniżej 2,5 gola (kurs 1,59)/ gol w obu połowach – NIE (kurs 1,76).