1000

Salernitana – Juventus

07.02.2023 20:45,
Autor zapowiedzi:

SĄSIEDZI. Dziwnie to brzmi, ale taka jest obecnie rzeczywistość. Juventus zamiast walczyć o czołowe miejsca w lidze otrzymał karę odjęcia piętnastu punktów i dlatego też znalazł się na trzynastym miejscu i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad najbliższym rywalem. Davide Nicola i jego podopieczni na obecną chwilę wypracowali bardzo solidną przewagę na strefą spadkową (8 punktów), a w ostatniej kolejce przerwali passę siedmiu kolejnych spotkań bez wygranej w lidze pokonując Lecce (2:1).

Salernitana – po siedmiu meczach bez zwycięstwa w Serie A (5 porażek i 2 remisy), Salernitana wygrała swój ostatni mecz z Lecce (2:1). Dlatego też będą mogli po raz pierwszy od października ubiegłego roku wygrać dwa kolejne mecze ligowe. Wielką kwestią do poprawy jest defensywa, gdyż gracze Davide Nicoli stracili do tej pory 38 bramek w 20 meczach, co jest najgorszym wynikiem w całej lidze.

Juventus - pokonaniu Lazio w ćwierćfinale Pucharu Włoch (1:0) to bardzo cenne zwycięstwo w obecnej sytuacji klubu z Turynu. Cały czas trwają zmagania władz klubu o cofnięciu kary, ale to na razie melodia przyszłości. Po tym wspomnianym meczu pucharowym Massimiliano Allegri stwierdził: Dobrze się spisaliśmy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie Lazio częściej było przy piłce, ale nie pozwoliliśmy im na wiele. Najważniejsza była zmiana podejścia, musiało być inne niż w pierwszej części meczu z Monzą. Łatwo traciliśmy tam bramki i to zmusiło nas do refleksji. Nasi zawodnicy są dorosłymi facetami, wiedzą, że duch walki jest tak samo ważny jak technika i taktyka. Byliśmy dobrze zorganizowani i cierpliwi, stawiliśmy czoła dobrze pressującemu Lazio.

Prognoza: Salernitana przegrała pięć z ostatnich siedmiu meczów, tracąc w tych przegranych potyczkach aż 17 goli. Ogólnie w tym sezonie Serie A nie ma gorzej broniącej drużyny – stracili już 38 bramek. Pomimo tego, co dzieje się w klubie z Turynu to „Stara Dama” zanotowała osiem zwycięstw w poprzednich 11 meczach ligowych. Dodatkowo Juventus wygrał cztery z ostatnich pięciu wyjazdowych meczów ligowych, z wyjątkiem spotkania z liderem Napoli (1:5). Zespół z Turynu będzie zdecydowanym faworytem, a ich szkoleniowiec ponownie podkreśla, że wracają do korzeni, czyli bardzo szczelnej gry w defensywie. Proponowane typy: zwycięstwo Juventus i poniżej 4,5 gola (kurs 1,83).