1000

Tottenham - AZ Alkmaar

24.10.2024 21:00,
Autor zapowiedzi: Mirosław Dudek

SAME PORAŻKI. Az Alkmaar ośmiokrotnie mierzył się z klubami angielskimi w europejskich pucharach i wszystkie te mecze przegrał. Najbardziej pamiętny z tych spotkań był finał PUEFA z roku 1981, kiedy to Alkmaar łatwo przegrał z Ipswich 0:3. O przerwanie tej serii będzie bardzo trudno, wszak Alkmaar zagra w siedzibie Spurs, a Tottenham znakomicie wystartował w Lidze Europy, od dwóch zwycięstw. Koguty są też podbudowane, efektownym zwycięstwem nad West Ham (4:1), w Premier League. To jeden z pięciu klubów z perfekcyjnym startem do tych rozgrywek. Alkmaar jest w środku stawki, z jednym zwycięstwem (Elfsborg 3:2) i jedną przegraną (Athletic Bilbao 2:4). Czy Alkmaar będzie w stanie przełamać serię porażek w meczach przeciwko klubom angielskim? Szczerze w to wątpię, wszak Koguty wygrały wszystkie mecze Ligi Europy rozgrywane na Tottenham Hotspur Stadium i nie straciły tutaj jeszcze gola

Tottenham – do gry powinien być gotowy Wilson Odobert. Po raz pierwszy od połowy sierpnia może zagrać Richarlisona. Wątpliwe, aby Ange Postecoglou wystawił w podstawowej "11" kapitana Son Heung-Mina, który po dłuższej przerwie zagra w niedzielę przeciwko West Ham. Tottenham grał 6 razy w Lidze Europy na Tottenham Hotspur Stadium i wszystkie te mecze wygrał, przy różnicy bramek 18:0! Koguty z pewnością ten mecz potraktują poważnie, wszak Ange Postecoglou obiecał kibicom, że czas czekania na trofeum w tym sezonie się skończy, a w Lidze Europy Koguty uchodzą za jednego z głównych faworytów.

AZ67 Alkmaar – niepewny jest udział w tym meczu Woutera Goesa, Lewis Schoutena i Sema Westervelda. Kontuzjowani są Bruno Martins Indi, Mees de Wit i Lequincio Zeefuik. Alkmaar osiem razy grał w Anglii i wszystkie te mecze przegrał, co więcej za każdym razem tracił minimum dwa gole. W ubiegłym sezonie zagrał na Villa Park z Aston Villą i przegrał 1:2. Dodatkowo AZ przegrał 5 z sześciu meczów wyjazdowych w Lidze Europy, wyjątkiem było zwycięstwo na stadionie w Napoli (1:0 w grudniu 2020 roku). Podopieczni Maartena Martensa przegrali 4 mecze z rzędu (w różnych rozgrywkach) co jest najgorszą serią tego klubu od 22 lat!

PrognozaTottenham grając u siebie w Lidze Europy dzieli i rządzi. 6 meczów, 6 zwycięstw, bilans bramkowy 18:0, to robi mocne wrażenie. Tymczasem AZ Alkmaar przyjeżdża do Londynu ze serią 4 porażek z rzędu, a także jest obciążony ośmioma kolejnymi porażkami grając w Anglii i za każdym razem tracił minimum 2 bramki. Nastroje w obozie Spurs są bardzo dobre, po zwycięstwie w derbach Londynu nad West Ham 4:1. Koguty wygrały 8 z 11 ostatnich meczów na Tottenham Hotspur Stadium i w tych zwycięskich meczach strzeliły aż 24 gole, co jak łatwo policzyć daje średnią trzech bramek na jedno spotkanie. W tej sytuacji każdy inny wynik, aniżeli zwycięstwo Spurs byłoby sporego kalibru niespodzianką. Mój typ: Tottenham i powyżej 1,5 gola – kurs 1,57.