1000

Porto – Arsenal

21.02.2024 21:00,
Autor zapowiedzi:

NIEPOKONANI WRACAJĄ? Pewnie mało kto pamięta, że był taki sezon w angielskiej Premier League 2003/04, kiedy to Arsenal przeszedł tzw.”suchą stopą” przez cały sezon ligowy. Mianowicie pod wodzą Arsene'a Wengera „Kanonierzy” nie przegrali żadnego z 38 spotkań, co obecnie nadal nawet po tylu latach wydaje się czymś niesamowitym. Obecnie zespół trenera Artety wszedł na podobny poziom. Zespół z Londynu wygrał pięć ostatnich spotkań ligowych strzelając w nich aż 21 bramek! Czy „Kanonierzy” podtrzymają tą kosmiczną formę w starciu z Porto?

Porto - Sergio Conceicao przed tą rywalizacją powiedział: Arsenal ma zawodników ze świetną techniką i talentem, ale my również mamy jakość. To zespół, który cieszy się dużym posiadaniem piłki i wie, jak grać w ostatniej tercji i będzie się bardzo różnić od każdego drużyna, z którą mierzymy się na arenie krajowej. Jeśli chcemy rywalizować, musimy być bardzo kompetentni w każdej fazie meczu. Porto i przede wszystkim trener Conceicao nie mają zbyt dobrych wspomnień z rywalizacji przeciwko angielskim klubom, gdyż szkoleniowiec ten przegrał siedem z dziesięciu meczów, wygrywając zaledwie jeden z nich.

Arsenal – to co wyprawiają w ostatnich tygodniach gracze z Londynu to coś niesamowitego. Wielką klasę i jakość pokazali w domowym meczu z Liverpoolem, które wygrali 3:1. Dodatkowo ostatnie dwie wygrane to triumfy wyjazdowe w stosunku 6:0 z West Hamem oraz 5:0 z Burnley! Martin Odegaard przed tym pierwszym spotkaniem powiedział: Chcemy rywalizować w każdym turnieju, w którym gramy. Liga Mistrzów to ogromne wyzwanie, więc jesteśmy podekscytowani. Pragniemy skupić się na sobie w każdym meczu, wciąż się poprawiać. Jesteśmy teraz w dobrym momencie. Musimy wykorzystać ten rozpęd, ciągle na nim budować i zobaczymy gdzie dojdziemy.

Prognoza: ostatnie mecze Porto przeciwko drużynie z Premier League miały miejsce w fazie grupowej sezonu 2021/22, kiedy przegrali 1:5 u siebie i 0:2 na wyjeździe z Liverpoolem. Ogólnie Porto przegrało siedem z ostatnich dziesięciu dwumeczów z angielskimi przeciwnikami, a zwycięstwo 1:0 z Chelsea w rewanżu ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2020/21 to jedyne zwycięstwo w tej serii, ale ostatecznie przegrali ten dwumecz 1:2. Gospodarze muszą u siebie powalczyć o korzystny wynik, gdyż Porto nigdy nie wygrało w Anglii, gdzie ich bilans wygląda bardzo mizernie (3 remisy oraz 18 porażek – bilans bramkowy: 11:53), a porażki doznali w ośmiu z ostatnich dziewięciu wyjazdów. Oczywiście Porto jest groźne u siebie wygrywając 9 z 10 poprzednich domowych starć we wszystkich rozgrywkach, ale to co wyprawia Arsenal oraz ich skuteczność jest czymś niezwykłym. Dodatkowo Arsenal w sześciu meczach grupowych strzelił aż 12 goli w pierwszej połowie! Proponowane typy: Arsenal strzeli powyżej 0,5 gola w 1. połowie (kurs 1,76)/ Arsenal strzeli powyżej 1,5 gola (kurs 1,83).